ΔΕΡΕΜΠΕΗΣ

Κάτι τρέχει στον Έβρο

Ασταμάτητος: Δύο στα δύο για τον Μιχαλεντζάκη στο Λονδίνο (video)

12-09-2019

Παγκόσμιος πρωταθλητής για δεύτερη φορά στο Λονδίνο στέφθηκε ο Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης. Το "χρυσό" μας παιδί κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και στα 100μ. πεταλούδα κατηγορίας S8, με τρομερή υπερπροσπάθεια στα τελευταία 25 μέτρα.

Ήταν μαι κούρσα για γερά νεύρα αλλά ο Δημοσθένης τα τελευταία δευτερόλεπτα έδωσε όλη του την ψυχή και τα  κατάφερε αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά τι σημαίνει ελληνική ψυχή

Να θυμίσουμε πως ο Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης δύο ημέρες πριν σκαρφάλωσε στην κορυφή καθώς κατέκτησε την πρωτιά στα 100μ. ελεύθερο S8 του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

Μιλάμε πλέον για τον μεγαλύτερο αθλητή που έχει βγάλει ποτέ η Θράκη και φυσικά δεν μπορούμε να μην αναφερθούμε στον προπονητή του Τάσο Καλλιτσάρη που είναι ο άνθρωπος που βρίσκεται δίπλα του όλα αυτά τα χρόνια.