Αθλητικά Νέα

Το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Έβρος Σουφλίου - Εθνικός Αλεξ/πολης: Κλήρωσε για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

08-09-2014

Μπαίνουμε πλέον στην τελική ευθεία για την έναρξη του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής, εκεί που ο Έβρος μετά από πολλά χρόνια θα έχει δυο ομάδες . Έβρος Σουφλίου και Εθνικός Αλεξανδρούπολης έμαθαν τους αντιπάλους τους και τη σειρά αγώνων για τον μαραθώνιο που ξεκινάς – εκτός απροόπτου – στις 14 Σεπτεμβρίου.

Πραγματοποιήθηκε, έπειτα από ολιγοήμερη αναβολή η κλήρωση του Πρωταθλήματος της Football League 2 στο οποίο θα συμμετάσχει και ο ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης.
Οι υποχρεώσεις της ομάδας ξεκινούν κόντρα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων στην έδρα της ομάδας της Θεσσαλονίκης στις 14 Σεπτεμβρίου 2014 και την 5η αγωνιστική θα αγωνιστεί με τον Έβρο Σουφλίου, στο Θρακιώτικο τοπικό ντέρμπυ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής

1η Αγωνιστική / 16η Αγωνιστική

Άρης - Καστοριά
Καμπανιακός - Ορφέας Ελευθερούπολης
Εθνικός Αγιονερίου - Καβάλα
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Εθνικός Αλεξ/πολης
Δόξα Δράμας - Έβρος Σουφλίου
Άρης Ακροποτάμου - Θύελλα Φιλώτα
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Πανσερραϊκός
Απόλλων Αρναίας -Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

2η Αγωνιστική / 17η Αγωνιστική

Καμπανιακός - Άρης
Καστοριά - Εθνικός Αγιονερίου
Ορφέας Ελευθ/πολης - Ηρακλής Αμπελοκήπων
Καβάλα - Δόξα Δράμας
Εθνικός Αλεξ/πολης - Άρης Ακροποτάμου
Έβρος Σουφλίου - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Φιλώτα - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Πανσερραϊκός - Απόλλων Αρναίας

3η Αγωνιστική / 18η Αγωνιστική
Άρης - Εθνικός Αγιονερίου
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Καμπανιακός
Δόξα Δράμας - Καστοριά
Άρης Ακροποτάμου - Ορφέας Ελευθερούπολης
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Καβάλα
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος -Εθνικός Αλεξ/πολης
Απόλλων Αρναίας - Καβάλα
Θύελλα Φιλώτα - Πανσερραϊκός

4η Αγωνιστική / 19η Αγωνιστική

Ηρακλής Αμπελοκήπων - Άρης
Εθνικός Αγιονερίου - Δόξα Δράμας
Καμπανιακός - Άρης Ακροποτάμου
Καστοριά - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Ορφέας Ελ/πολης - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Καβάλα - Απόλλων Αρναίας
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Πανσερραϊκός
Έβρος Σουφλίου - Θύελλα Φιλώτα

5η Αγωνιστική / 20η Αγωνιστική

Άρης - Δόξα Δράμας
Άρης Ακροποτάμου - Ηρακλής Αμπελοκήπων
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Εθνικός Αγιονερίου
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος - Καμπανιακός
Απόλλων Αρναίας - Καστοριά
Πανσερραϊκός - Ορφέας Ελευθερούπολης
Θύελλα Φιλώτα - Καβάλα
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Έβρος Σουφλίου

6η Αγωνιστική / 21η Αγωνιστική

Άρης Ακροποτάμου - Άρης
Δόξα Δράμας - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Ηρακλής Αμπελ.-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Εθνικός Αγιονερίου - Απόλλων Αρναίας
Καμπανιακός - Πανσερραϊκός
Καστοριά - Θύελλα Φιλώτα
Ορφέας Ελευθερούπολης - Έβρος Σουφλίου
Καβάλα - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

7η Αγωνιστική / 22η Αγωνιστική

Άρης - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος - Άρης Ακροποτάμου
Απόλλων Αρναίας - Δόξα Δράμας
Πανσερραϊκός - Ηρακλής Αμπελοκήπων
Θύελλα Φιλώτα - Εθνικός Αγιονερίου
Έβρος Σουφλίου - Καμπανιακός
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Καστοριά
Ορφέας Ελευθερούπολης - Καβάλα

8η Αγωνιστική / 23η Αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος - Άρης
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Απόλλων Αρναίας
Άρης Ακροποτάμου - Πανσερραϊκός
Δόξα Δράμας - Θύελλα Φιλώτα
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Έβρος Σουφλίου
Εθνικός Αγιονερίου - Εθνικός Αλεξ/πολης
Καμπανιακός - Καβάλα
Καστοριά - Ορφέας Ελευθερούπολης

9η Αγωνιστική / 24η Αγωνιστική

Άρης - Απόλλων Αρναίας
Πανσερραϊκός - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Θύελλα Φιλώτα - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Έβρος Σουφλίου - Άρης Ακροποτάμου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Δόξα Δράμας
Καβάλα - Ηρακλής Αμπελοκήπων
Ορφέας Ελευθερούπολης - Εθνικός Αγιονερίου
Καστοριά - Καμπανιακός

10η Αγωνιστική / 25η Αγωνιστική

Πανσερραϊκός - Άρης
Απόλλων Αρναίας - Θύελλα Φιλώτα
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος - Έβρος Σουφλίου
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Εθνικός Αλεξ/πολης
Άρης Ακροποτάμου - Καβάλα
Δόξα Δράμας - Ορφέας Ελευθερούπολης
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Καστοριά
Εθνικός Αγιονερίου - Καμπανιακός

11η Αγωνιστική / 26η Αγωνιστική

Άρης - Θύελλα Φιλώτα
Έβρος Σουφλίου - Πανσερραϊκός
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Απόλλων Αρναίας
Καβάλα - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Ορφέας Ελ/πολης - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Καστοριά - Άρης Ακροποτάμου
Καμπανιακός - Δόξα Δράμας
Εθνικός Αγιονερίου - Ηρακλής Αμπελοκήπων

12η Αγωνιστική / 27η Αγωνιστική

Έβρος Σουφλίου - Άρης
Θύελλα Φιλώτα - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Πανσερραϊκός - Καβάλα
Απόλλων Αρναίας - Ορφέας Ελευθερούπολης
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος - Καστοριά
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Καμπανιακός
Άρης Ακροποτάμου - Εθνικός Αγιονερίου
Δόξα Δράμας - Ηρακλής Αμπελοκήπων

13η Αγωνιστική / 28η Αγωνιστική

Άρης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Καβάλα - Έβρος Σουφλίου
Ορφέας Ελευθερούπολης - Θύελλα Φιλώτα
Καστοριά - Πανσερραϊκός
Καμπανιακός - Απόλλων Αρναίας
Εθνικός Αγιονερίου - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Αναγ. Γιαννιτσών
Δόξα Δράμας - Άρης Ακροποτάμου

14η Αγωνιστική / 29η Αγωνιστική

Καβάλα - Άρης
Εθνικός Αλεξ/πολης - Ορφέας Ελ/πολης
Έβρος Σουφλίου - Καστοριά
Θύελλα Φιλώτα - Καμπανιακός
Πανσερραϊκός - Εθνικός Αγιονερίου
Απόλλων Αρναίας - Ηρακλής Αμπελοκήπων
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος - Δόξα Δράμας
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Άρης Ακροποτάμου

15η Αγωνιστική / 30ή Αγωνιστική

Άρης - Ορφέας Ελευθερούπολης
Καστοριά - Καβάλα
Καμπανιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Εθνικός Αγιονερίου - Έβρος Σουφλίου
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Θύελλα Φιλώτα
Δόξα Δράμας - Πανσερραϊκός
Άρης Ακροποτάμου - Απόλλων Αρναίας
Αναγέννηση Γιαν. - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Πηγή: Εφημερίδα 'Γνώμη'