Ο πληρέστερος ηλεκτρονικός επαγγελματικός οδηγός του N.Έβρου
Big Barrel

Κάτι τρέχει στον Έβρο

Πρόκειται για μία ομάδα στην οποία εκπροσωπούνται όλα τα φύλλα, όλα τα επαγγέλματα και όλες οι ηλικίες.
Πρόκειται για μία ομάδα στην οποία εκπροσωπούνται όλα τα φύλλα, όλα τα επαγγέλματα και όλες οι ηλικίες.

«Ορεστιάδα Νέα Ξανά»: Oι 50 πρώτοι υποψήφιοι της παράταξης του Διαμαντή Παπαδόπουλου

14-06-2023

Πενήντα (50) υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους ανακοίνωσε ο υποψήφιος Δήμαρχος Ορεστιάδας και επικεφαλής της παράταξης «Ορεστιάδα Νέα Ξανά», Διαμαντής Παπαδόπουλος.

Ο κ. Παπαδόπουλος τόνισε πως αυτοί οι πρώτοι υποψήφιοι σηματοδοτούν, όλα όσα εκπροσωπεί η παράταξη «Ορεστιάδα Νέα Ξανά»: γνώση, καθαρότητα, ενότητα και ανιδιοτελή αγάπη για τον τόπο μας.

Πρόκειται για μία ομάδα στην οποία εκπροσωπούνται όλα τα φύλα, όλα τα επαγγέλματα και όλες οι ηλικίες. Πρόκειται για ανθρώπους με σημαντική εμπειρία στον τομέα του ο καθένας, αλλά και με πυκνή παρουσία στα κοινωνικά δρώμενα της περιοχής, που γνωρίζουν τα προβλήματα του Δήμου μας, και που μπορούν να βρουν και να εφαρμόσουν τις απαραίτητες λύσεις.

Με την παρουσίαση αυτών ξεκινά και η προσπάθεια της παράταξης «Ορεστιάδα Νέα Ξανά», για να φέρει την ελπίδα στα αυτοδιοικητικά πράγματα του Δήμου Ορεστιάδας. Μία Νέα προσπάθεια, έντιμη, χωρίς κραυγές αλλά με υψηλή δυναμική.

Επίσης με την ανακοίνωση αυτή γίνεται και επισήμως για εμάς, η εκκίνηση της προεκλογικής περιόδου.

Τέλος ο κ. Παπαδόπουλος ανέφερε: «Είμαι συγκινημένος και ευγνώμων που αυτοί οι σημαντικοί άνθρωποι πίστεψαν στο όραμα και στον σχεδιασμό που μοιράστηκα μαζί τους και που θα συμπορευτούμε στην προσπάθεια να κάνουμε την Ορεστιάδα Νέα Ξανά!». 

CRUSTA

  

Ακολουθούν τα 50 πρώτα ονόματα των υποψηφίων μας:

  1. Αδάμ Γεωργία - Ιδ. Υπάλληλος
  2. Αμούτζια Χρύσα - Νοσηλεύτρια - Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Κ.Υ. Ορ/δας και Δικαίων 
  3. Αρακελιάν Ζαλίκος - Ελ. Επαγγελματίας
  4. Αρβανιτίδης Κώστας - Συνταξιούχος
  5. Βλαδενίδης Αχιλλέας - Στρατιωτικός
  6. Γκαϊδατζή Χρύσα - Ιδιωτική Υπάλληλος
  7. Γκουντινίδης Κώστας - Ελ. Επαγγελματίας
  8. Δάντσιος Δημήτρης - Μηχανολόγος Μηχανικός
  9. Δόμπας Αθανάσιος - Επιχειρηματίας
  10. Δροσίδης Σίμος - Μηχανικός αυτοκινήτων
  11. Ζιώλγας Κώστας - Συνταξιούχος Αγρ.Συν.
  12. Θεοχαρίδου Στέλλα - Ιδ.Υπάλληλος
  13. Ιωαννίδης Τριαντάφυλλος - Στρατιωτικός 
  14. Καραφωτίου Τζέλλα - Φιλόλογος MSc
  15. Κασαπίδης Τάσος - Ηλεκτρολόγος
  16. Κελαποστόλου Χρήστος - Δάσκαλος Οδήγησης
  17. Κιουτσίνης Ιορδάνης - Εργάτης
  18. Κύρκογλου Στράτος - Στρατιωτικός
  19. Μελιξετιάν Φωτεινή - Κοινωνική Λειτουργός
  20. Μπαλουχτσής Δημήτρης - Τεχνικός αγροτικών μηχανημάτων
  21. Μπαρμπούδης Αλέξανδρος - Οικονομολόγος
  22. Μπαρτζώκας Κώστας - Οικονομολόγος-Ασφαλιστής
  23. Μπουρμάδου Λίτσα - Υπάλληλος λογιστηρίου
  24. Μπουρμάς Γιώργος - Υπάλληλος Αγροτικού Συν.
  25. Νταλτσίδης Σταύρος - Στρατιωτικός
  26. Ντισλίδης Στέργιος - Συνταξιούχος - Αγρότης
  27. Δουλμπερίδης Φώτης - Στρατιωτικός
  28. Παπαδόπουλος Γιώργος - Συνταξιούχος Ηλεκτρολόγος
  29. Παπαλαμπίδης Ζήσης - Πολιτικός Μηχανικός
  30. Πασσιάς Κώστας - Αγρότης - Πρόεδρος ΤΟΕΒ 
  31. Παυλίδου-Αλεξιάδη Σάσα - Οικιακά
  32. Πέγιος Βαγγέλης - Αγρότης
  33. Πέτκου Στανισλάβα - Οικονομολόγος
  34. Σαρόγλου Δημήτρης - Βιομηχανικός εργάτης
  35. Σταματόπουλος Μάκης - Τυπογράφος-Κοινωνικός επιχειρηματίας
  36. Σταματόπουλος Δημήτρης - Ηλεκτρολόγος Μηχανικός
  37. Σταματοπούλου Στέλλα - Γεωπόνος MSc
  38. Σταυρίδης Απόστολος - Λογιστής - Πρόεδρος Συλλόγου Λογιστών / Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών Βορείου Έβρου
  39. Σταυρίδης Κώστας - Στρατιωτικός
  40. Σταυρίδου Δήμητρα - Υπάλληλος Οικονομικών καθηκόντων-Γραμμ.Συλλόγου τριτέκνων Έβρου 
  41. Σταφίδα Έυη - Μαθηματικός MSc
  42. Τζεμαλίδης Αντώνης - Ιδ.Υπάλληλος
  43. Τσομπανίδης Αντώνης - Συντ. Αστυνομικός - Πρ.Αιμοδοτικού Συλλόγου Αγ.Παντελεήμονας ο Ιαματικός
  44. Τσουρνάκης Παναγιώτης - Υδραυλικός - Αγρότης
  45. Τυμπανίδης Νίκος - Οικονομολόγος - Ελ.Επαγγελματίας
  46. Φάκας Κώστας - Βιοτέχνης
  47. Χαρνίδης Δημήτρης - Οπτικός-Επιχειρηματίας
  48. Χατζηχαραλάμπους Παναγιώτης - Συνταξιούχος
  49. Χαβουζούδη Μαρία - Οικονομολόγος-Λογίστρια
  50. Χρηστίδης Χρήστος - Υδραυλικός

Παρακολουθήστε το βίντεο της ανακοίνωσης: