Σήμερα είναι: Τρίτη, 24 Νοεμβρίου 2020
greek english turkish
ΚΡΟΝΟΣ ALL4U JOY

Κάτι τρέχει στον Έβρο

Αυτό είναι το νέο Περιφερειακό Συμβούλιο Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης

Αυτό είναι το νέο Περιφερειακό Συμβούλιο Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης

08-06-2019

Αυτοί είναι οι 51 σύμβουλοι που θα αποτελέσουν τα μέλη του νέου Περιφερειακού Συμβουλίου Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης για την περίοδο 2019-2023

Να θυμίσουμε πως  έδρες κατανέμονται στις περιφερειακές παρατάξεις ως εξής:

Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση - Χρήστος Μέτιος: 17 έδρες

Περιφερειακή Σύνθεση - Χριστόδουλος Τοψίδης : 16 έδρες

Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία - Κώστας Κατσιμίγας: 6 έδρες

Περιφέρεια σε Δράση  - Κωστής Σιμιτσής: 5 έδρες

Λαϊκή Συσπείρωση - Δημήτρης Παπατολίδης: 3 έδρες

Πατριωτική Αυγή για την Περιφέρεια ΑΜ-Θ - Ελευθέριος Νικολαΐδης: 2 έδρες

Αριστερή Αντικαπιταλιστική Παρέμβαση-Ανταρσία στην ΠΑΜ-Θ - Θοδωρής Περεντίδης: 1 έδρα

Αδέσμευτη Αναπτυξιακή Ανασυγκρότηση - Ανδρέας Καραγιώργης: 1 έδρα

 

Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης: Χρήστος Μέτιος

 Οι έδρες κατανέμονται στις περιφερειακές ενότητες ως εξής: 

ΠΕ Έβρου (13 έδρες)

Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση (5 έδρες):

Δημήτρης Πέτροβιτς

Βασίλης Γαλάνης

Αθανάσιος Τσώνης

Κωνσταντίνος Βενετίδης

Βασίλειος Δελησταμάτης

Περιφερειακή Σύνθεση (4 έδρες):

Χριστόδουλος Τοψίδης

Σταύρος Βαβίας

Νίκος Βουλγαρίδης

Αλεξάνδρα Γκουλιαμά Μανδαλίδου

 

Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία (1 έδρα):

Νικόλαος Αργυρίου

 

Περιφέρεια σε Δράση (1 έδρα):

Ιωάννης Ζαμπουνίδης

 

Λαϊκή Συσπείρωση (1 έδρα):

Δημήτρης Παπατολίδης

 

Αριστερή Αντικαπιταλιστική Παρέμβαση-Ανταρσύα (1 έδρα):

Θεόδωρος Περεντίδης

 

ΠΕ Ροδόπης (9 έδρες)

Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση (4 έδρες):

Νίκος Τσαλικίδης

Μουλταζά Ταρκάν Μουλταζά

Αχμέτ Ιμπράμ, Κώστας Ναλμπάντης

 

Περιφερειακή Σύνθεση (3 έδρες):

Μανώλης Ταπατζάς

Τζιχάν Ιμάμογλου

Φελίνα Καζάκο

Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία (2 έδρες):

Κώστας Κατσιμίγας

Χρήστος Χατζηπέμου

 

ΠΕ Ξάνθης (9 έδρες)

Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση (3 έδρες):

Νίκος Ευφραιμίδης

Κώστας Κουρτίδης

Δημήτρης Γαλανόπουλος

 

Περιφερειακή Σύνθεση (3 έδρες) 

Μιχάλης Αμοιρίδης

Οδυσσέας Βουρβουκέλης

Ιρφάν Χατζηγκενέ

 

Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία (2 έδρες) 

Σερκάν Μαχμούτ

Ριτβάν Κουράκ

 

Περιφέρεια σε Δράση (1 έδρα) 

Δημήτριος Δόντσος

 

ΠΕ Καβάλας (11 έδρες)

Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση (2 έδρες):

Κώστας Αντωνιάδης

Αλέξης Πολίτης

 

Περιφερειακή Σύνθεση (3 έδρες):

Θόδωρος Μαρκόπουλος

Χρήστος Γάκης

Αλέξανδρος Ιωσηφίδης

 

Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία (1 έδρα) 

Δημήτρης Λυμπεράκης

 

Περιφέρεια σε Δράση (2 έδρες) 

Κωστής Σιμιτσής

Αρχέλαος Γρανάς

 

Λαϊκή Συσπείρωση (1 έδρα)

Θόδωρος Συμεωνίδης

 

Πατριωτική Αυγή (1 έδρα)

Ελευθέριος Νικολαϊδης

 

Αδέσμευτη Αναπτυξιακή Ανασυγκρότηση (1 έδρα)

Ανδρέας Καραγιώργης

 

ΠΕ Θάσου (1 έδρα)

Περιφέρεια Σύνθεση: Μαρία Πολυμέρου

 

ΠΕ Δράμας (8 έδρες)

Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση (3 έδρες)

Γεώργιος Παπαδόπουλος

Γρηγόριος Παπαεμμανουήλ

Χρήστος Παπαθεοδώρου

 

Περιφερειακή Σύνθεση (2 έδρες)

Αριστείδης Μωυσιάδης

Αργύρης Πατακάκης

 

Περιφέρεια σε Δράση (1 έδρα)

Γιώργος Ζιμπίδης

 

Λαϊκή Συσπείρωση (1 έδρα):

Ιωάννης Στεφανίδης

 

Πατριωτική Αυγή (1 έδρα):

Γεώργιος Βέργας